I dag kom en valgmåling hvor Stavanger SV får 2,5% oppslutning. Dette er en dramatisk måling, men valget er på mandag. Vi skal ikke legge oss ned over dårlige målinger, tvert i mot skal vi stå på de siste døgnene!
Men jeg vil at dere skal tenke over følgende. Hvordan ville samfunnet sett ut uten SV? Noen vil kanskje si bedre, men jeg er ikke overbevist.
Uten SV ville det ikke finnes en stor opposisjon til Arbeiderpartiet, som kan korrigere landets største parti.
Uten SV ville kulturlivet mistet en sterk pådriver.
Uten SV ville vi manglet utenrikspolitisk opposisjon – som lille Norge har godt av.
Uten SV – ingen full barnehagedekning. For mange småbarnsfamilier er hverdagen bedre og lettere, takket være den massive barnehageutbyggingen SV kjempet for.
Uten SV ville Lofoten, Vesterålen og Senja vært svartmalt i olje.
Uten SV ville ikke bybaneplanleggingen vært der den er i dag.
Uten SV ville vi ikke hatt 1000 studentboliger som ble bygget i året – mange av disse i Stavanger.
SV-velgere og andre velgere leter kanskje etter det perfekte parti. Da må jeg nok skuffe deg. Det fins ikke. Men er du enig med grunnverdiene til SV er det bare en ting å gjøre valgdagen, og det er å stemme på SV.
13. september kan mange kommunestyrer og bystyrer sitte igjen uten SV eller med få SVere. Noen vil kanskje juble over dette, etter min mening uten grunn. Vi trenger den opposisjonen SV utgjør. Mandag gjelder det.
Stem SV!
Godt valg!
Helt enig med deg. Håper virkelig ikke disse målingene vil bli valgresultatet. Da må vi i så fall mobilisere sterkt frem imot stortingsvalget om to år.
Sånne meningmålinger fryder meg siden jeg synes SV er en pest og plage! :-)
Det norske folket sier at 6 år med SV i regjering er nok.
Et par kommentarer til punktene dine:
1) Det er høyrekommunene som bruker mest på kultur.
2) Uten SV ville det ikke ha vært en stor opposisjon mot AP, det er helt riktig. AP hadde vært opposisjonen.
1. Høyre er i opposisjon til AP og den sterke fremgangen til H kommer helt sikkert til å korregere retningen til AP. Mitt tips er at regjeringen ryker til våren og Jens (om han ikke da går og overlater jobben til Jonas) må søke mot sentrum.
Så – Høyre påvirker AP. Dette vil jo også gi SV mer spillerrom i opposisjon.
2. Mange er opptatt av kultur, og dere er helt sikkert blant de iverigste!
3. Jeg er usikker på om vi har godt av å være i opposisjon. Vi er færre folk her enn det bor i Birmingham og utøver faktisk veldig lite press. Jeg vet du er pro Palestina og anti Israel. Hva har det ført til?
Noe som helst i praksis ?
4. Uten SV – ikke full barnehagedekning? Det er tull. Barnehagedekning er et tverrpolitisk forlik. Flertallet for det ville vært der uten SV.
5. Igjen er dette med Lofoten feil. Om man hadde vedtatt undersøkelser for et år siden ville man visst mer, men boring måtte ha et nytt vedtak og utbygging tatt 10-15 år fra nå. Derfor ville det ikke vært tilgriset i dag. Skremselspropaganda fra deg uten rot i virkeligheten.
En litt artig anektote er at du flagger høyt motstand mot olje. Og så ber du om tillit fra folk fra Stavanger!!! Halllloooooo!!!! Er det rart dere er marginale der borte?